גלריות >>

אודותינו

אנו מאמינים כי ילדכם פעיל מטבע בריאתו, בעל יכולת, נטיות וכישורים ייחודיים, ותומכים בגישה החינוכית, המאפשרת מרחב צמיחה אישי, לביטוי נתוניו האישיים של כל ילד בתיווכו של צוות מקצועי, קשוב וחם.

"גן רוחלה- חממה לפעוטות בע"מ" פועל מזה 19 עשרה שנים, ומדגיש את חשיבותה של הפעילות להתפתחותו של הילד. הגן מתנהל בשיטת "זרימת פעילות", אותה הגה גדעון לוין, מייסד "המרכז ללימוד פעילויות הילד", ולפיה מתקיימות פעילויות שונות ורבות בגן בו-זמנית, ומוקדי הגן השונים נגישים לילד בכל עת.
התייחסות הגננת באופן שווה לפעילויות השונות מעודדת את הילדים להתנסות במגוון המוקדים המוצעים. בדרך זו מתאפשר לכל ילד לעסוק בדברים שמעניינים אותו, במשך הזמן הדרוש לו; לשתף פעולה בקבוצה; לפעול ולבחור בפעילות, שהולמת את כישוריו המולדים; לטפח את סוג האינטליגנציה המאפיינת אותו,  ולהגיע להישגים ולתוצרי פעילות לפי יכולתו.

ההנחה היא, שככל שפעילות הילדים רבה, מגוונת ויזומה יותר, כן ירבו בה התכנים החברתיים, המדעיים והרגשיים. מעורבות הגננת מתבטאת בכך, שהיא נוכחת ומתבוננת בפעילויות הילדים, מקשיבה, מעירה הערות ויוזמת שיחות עם הילדים על מעשיהם. תפקידה לפתח מודעות אצל הילדים להיבטים השונים של התנסויותיהם. זאת נעשה הן במהלך הפעילויות עצמן והן באמצעות מפגשים קבוצתיים, בהם הגננת מאפשרת ומסייעת לילדים לבטא מילולית את חוויותיהם ותחושותיהם. מעורבות זו מעשירה, מקדמת ותורמת להתפתחות הילדים.

"התפקיד העיקרי של החינוך הוא לגדל אנשים, המוכשרים לעשות דברים חדשים, ולא להסתפק בחזרה על מה שדורות אחרים עשו- כלומר, אנשים יוצרים, ממציאים ומגלים." (פיאז'ה)

מתוך ההכרה בחשיבותה ובתרומתה של מערכת יציבה, קבועה ומוכרת לילד לשם התפתחותו התקינה בשנות חייו הראשונות, תמצאו ב"גן רוחלה חממה לפעוטות בע"מ" קבוצות גיל נפרדות מהינקות ועד גיל ארבע, כאשר לכל קבוצה כיתה נפרדת וצוות קבוע ומיומן. הנכם מוזמנים לבקר בגן ולהתרשם מדרך העבודה, מהאווירה הנעימה והחמה, ומהילדים הפעילים בגן המחבק, ומהחצר הירוקה והמהנה .

בברכה,
רוחלה וצוות הגן.