גלריות >>

אודות הצוות

רחל ורד

אם לגל וסבתא ללילי , מקימת הגן בשנת 1989 משמשת כגננת וכמדריכה פדגוגית לצוות הגן. גננת מורה בכירה, מסלול הסבת אקדמאים מכללת לוינסקי לחינוך. קורס חונכת סטאז', מכללת לוינסקי.  ברקע, פקולטה למדעי החיים אוניברסיטת ת"א, חינוך לגיל הרך, אוניברסיטת אקרון, אוהיו ארה"ב .

מאמינה כי חינוך המושתת על ההבנה בצורך שבשמירה על איזון בין תחומי ההתפתחות השונים, הרגשי החברתי החושי תנועתי והשכלי, מהווה בסיס איתן להשתלבות ב'עידן של תמורה' והוא המנוף לקיומה של חברה בריאה ישרה הוגנת ומשגשגת. רוחלה מדגישה את החשיבות בבחירת צוות הגן והכשרתו לעבודה עם קבוצות הגיל השונות. ולכן מציבה בראש סדר העדיפויות את איכותו של הצוות. יציבות הצוות ועבודתו המשותפת לאורך שנים, מאפשר זרימה והשתפרות תמידית, כך שכל שנה טובה מקודמתה. לכל קבוצה גננת וצוות מסייע המתמחה במאפייני קבוצת הגיל , הן בשל השכלתו והן בשל ניסיונו. המאפיין המשותף לצוות הגן בכל שכבות הגיל הוא אהבת המקצוע והעיסוק בו מתוך בחירה והנאה. צוות הגן קשוב תומך מעודד ומרגיע, מתעניין במעשה הילדים ומכוון אותם להתנסות ולהצלחה, הגננות והמטפלות מקפידות להעניק שימת לב אישית לילדי קבוצתן. מלבד מיומנות ומקצועיות ניחן כל אחד ואחת מאנשי הצוות בנועם ברוך בנתינה ואהבה הבאים לידי ביטוי בקשרים החמים וההדוקים שבין ילדי הגן למטפליהם ולקשר הטוב שבין אנשי הצוות להורים.

ענבל 

אם לנטע, עמית ונעמה. בגן רוחלה משנת 2007, בתפקיד גננת לקבוצת בני שנתיים ומעלה.  בהכשרתה גננת ומורה בכירה א' ב' בוגרת סמינר הקיבוצים, במסלול חינוך לגיל הרך.

את תחילת דרכה המקצועית עשתה כבת קיבוץ בחדרי הילדים של המשק. עם תום לימודיה התמחתה בהקניית שימושי מחשב לגיל הרך ועבדה עם ילדי גנים במרכז מדעים בת"א. ענבל מלווה את גן רוחלה משנת 1998 כאם, שבחרה לגדל את שלשת ילדיה בגן, תוך כדי שיתוף פעולה פורה הן כהורה, והן כשותפה למקצוע. במהלך השנים הוכיחה ענבל את ידיעותיה המקצועיים, את רגישותה ואת ההבנה העמוקה בשלבי ההתפתחות השונים של ילדי הגיל הרך. ענבל, גננת עוטפת וחמה המעניקה לילדי הקבוצה בטחון ורוגע ומשרה אקלים כתה נעים, וסביבה מזמנת ומסקרנת לילדים הרכים. בניהולה ילדי הגן זוכים להימצא בסביבה מאתגרת ומגרה המובילה אותם להתפתחות מאוזנת ומתאימה לגילם, זאת, תוך הנאה רבה.

רחל

אם לליאת, צחי, שמוליק ויעל בגן רוחלה משנת 1990. מטפלת אחראית קבוצת גנון ומומחית במאפייני גיל "ההתבגרות הראשון" . הכשרה רחבה במסגרת קורסים לסייעות מטעם משרד החינוך. השתתפה בסדנאות הדרכה והכשרה לגילאי שנתיים במרכזיה הפדגוגית של ת"א.

רחל מטפלת אחראית, חמה ומסורה, נעימה ונינוחה, תמיד בפיה מילה טובה ומעודדת. משמשת דוגמא ומופת להורות ומשפחה לחלק גדול מהורי הגן. מסייעת להורים ולילדים בגמילה והתמודדות עם הדרישה לעצמאות בגיל שנתיים. רואה בעבודתה שליחות, ניכרת הנאתה הרבה מתיווך בין הילדים לחבריהם ולאתגרים אשר הגן מציב בפניהם. ממשיכה להתרגש בכל פעם מחדש עם כל ילד המבטא הישג תוכני או התפתחותי. בעידודה הילדים מביאים לידי ביטוי את סקרנותם ומעזים להתנסות בחקר סביבתם. ההורים כמו הילדים מבטאים בדרכים מגוונות את תחושת הביטחון בה הם מפקידים לידיה את היקר להם מכל.

תמי

 בגן רוחלה משנת 2010 בוגרת סמינר בית יעקב במסלול גננות גננת צעירה נמרצת ומבטיחה בתחילת דרכה בגן התמחתה בעבודה עם בני שנה עד שנתיים בליווי צמוד ובהדרכתה של ענבל כגננת אם. בהמשך קיבלה על עצמה את קבוצת הפעוטון ומאז שנת 2012 משמשת כגננת מובילה בקבוצת הפעוטון.

תמי מנהלת את הקבוצה בנועם תוך השריית אקלים כיתה רגוע מחבק ומסקרן כאחד. החיוך הרחב הקול הרך והנעים עוטפים את הילדים ומלווים אותם לפעילויות השונות אותן היא מזמנת ובהם היא מאתגרת את הילדים הרכים. תמי מצטיינת ביכולת להפגיש את הילדים עם העולם הסובב אותם באופן המאפשר להם את תחושת הבטחון והעיניין. נועם הליכותיה מוקרן בחיוכה ובמגעה המשרים ביטחון ושמחה בקרב ילדי הקבוצה . בולטת במיוחד אהבתה את הילדים ומסירותה המוחלטת למקצוע בו בחרה.

 תיקי 

אם לקארן ורוני בגן רוחלה משנת 1999 הכשרה בלתי פורמאלית כגננת, במסגרת בית הספר הרפורמי בלוס אנג'לס ובנוסף העשרה בתחום החינוך המוסיקלי לפעוטות ופסיכולוגיה התפתחותית, מטעם משרד החינוך.

 ניסיונהרב השנים כגננת לגיל הפעוטון, ניכר בתפקידה של תיקי כמטפלת אחראית לקבוצת הפעוטון. תיקי ממלאת את תפקידה במסירות רבה, בהבנה ואהבה גדולה. היא עוטפת את ילדי קבוצתה בחום ואהבה, משרה רוגע ושלווה, מקשיבה ומכוונת תומכת ומעודדת, אחראית ונעימה. נוסכת תחושת ביטחון ושמחה בקרב ילדי הקבוצה. כבר בגיל הצעיר מאד מובילה את הילדים אל החוויה שבהתנסות בחומרים לחים שונים. שוקדת על העשרת השפה ומציבה אתגרים מוטוריים המתאימים לגיל הילדים. תיקי ממשיכה להתעשר ולהתחדש ולהביא עניין והנאה לילדי קבוצתה.

רחלי

בגן רוחלה משנת 2015,

אמא לאלירן מתן ומאור

רחלי החליטה עוד בצעירותה כי תשוקתה היא לעבוד עם ילדים בגיל הרך, ואכן ילדה את ילדיה וכאמא צעירה, כבר מצאה את דרכה בקרב גנים ופעוטונים. לאחר שבע שנות עבודה התמקמה לשמונה שנים נוספות בפעוטון תל אביבי בו קצרה ניסיון והצלחה רבה, מתוכם שימשה כחמש שנים כאחראית תינוקייה. עם החלת חוק חינוך חינם, כמו גנים טובים רבים אחרים, נסגר גם הפעוטון בו עבדה. לשמחתנו, חיפושיה הובילו למפגש עם הגן שלנו, מה שהוביל להשבחת צוות התינוקייה שלנו. רחלי מטפלת מסורה ואחראית מובילה את התינוקייה שלנו בכישרון רב. היא משרה חדווה על סביבתה, מתפעלת מכל תנועה חדשה אצל התינוקות ומגלה עניין והנאה רבה בעבודתה איתם. רחלי רגישה לצורכי התינוקות ומבינה את הנחוץ להם בכל שלב של התפתחות ונענית לצרכים אלה. רחלי מאד ערנית לתגובות התינוקות, מגלה דאגה ונענית לבקשותיהם. מעודדת, משבחת, מנחמת ומעניקה ביטחון. מודעת לחשיבות השמירה על אסתטיקה ודואגת לסביבה היגיינית. רחלי שמחה להעניק מאהבתה לכל אחד מהם, די בשהייה קצרה בתינוקייה בכדי לראות את הקשר האמיץ של הילדים אל רחלי ואת תחושת הבטחון שהיא מעניקה להם. כמו גם את האווירה הטובה והנינוחה. רחלי פועלת תמיד ברכות בנועם ובהבנה. אהבת הילדים ואחריותה הגדולה לדאגה לשלומם מלווה אותה בעת עבודתה.

אורלי

בגן רוחלה משנת 2015

אמא לליאם

סייעת ומטפלת לפעוטות בני שנה עד שנתיים, ברקע, עבודה עם תינוקות וסייעת בקבוצת בני שלש. הכשרה במסגרת קורסים של נעמ"ת, למטפלת מוסמכת סוג א' וב'. החלה את עבודתה עם הילדים הרכים כבר בעת שירותה הלאומי, עוד בטרם הפכה לאמא צעירה ונמרצת. בעלת שנים של ניסיון בעבודה עם קבוצת ילדי הגיל הצעיר. הכשרתה ניסיונה וגישתה העוטפת והחמה, בשילוב עם הבנתה האינטואיטיבית של מעקב אחר תחומי ההתפתחות השונים מסייעים מאד בעבודתה עם ילדי הגיל הרך ובנתינת מענה לצורכיהם ההתפתחותיים. נועם הליכותיה מוקרן בחיוכה ובמגעה המשרים רוגע ושמחה בקרב ילדי הקבוצה . ניכר בעבודתה של אורלי כי בחרה להיות בקרבת הילדים בכדי להעניק להם את הביטחון והאהבה להם הם זקוקים בכדי שיצליחו להניב מתוכם את היצירתיות והכוח של אישיותם. בולטת במיוחד אהבתה את הילדים ומסירותה המוחלטת למקצוע בו בחרה.

דנה

אם לעידן ונמרוד בגן רוחלה משנת 2015 בתפקיד מטפלת מובילה לקבוצת התינוקייה. הכשרה: בצלאל אמנות פלסטית. ולימודי תיאטרון בבית הספר לתיאטרון חזותי בירושליים. בשנים האחרונות עסקה בספורט ובמיוחד בגישת הפלדנקרייס , אלה הובילו להתמחות ועיניין בתחום הפלדנקרייס בגיל הרך והרך מאד, לצורך העשרת ההבנה התחום הצטרפה ללימודים במכון וינגייט שם גם רכשה את ההסמכה למלווה התפתחותית לתינוקות וילדים בגישת ה-child space ע"פ חוה שנהב

אירינה

בגן רוחלה משנת 2016

אם לסלאביק ולטאניה

השכלה: בעלת תואר בחינוך ופסיכולוגיה, ברקע, עבודה בברית המועצות, כיועצת בבית ספר יסודי, וכגננת לפעוטות. היום מעמיקה את לימודיה בעברית במסגרת האולפן על מנת להסב את תעודותיה ולעשות שימוש בהשכלתה הרחבה גם בארץ. אירינה, נחונה בערנות ויכולת הבחנה בשינויים דקים המתרחשים אצל הפעוטות, במהלך עבודתה בגן, התמחתה בטיפול בפעוטות ובילדים צעירים מאד. היא משמשת כמטפלת אחראית בקבוצת התינוקייה, ומלווה אותם עד גיל שנתיים . אירינה נוהגת ללוות את טיפולה בילדים בשירה, בחיבוק בצחוק ובאהבה רבה. למגעה הקסום נראים הפעוטות שלווים ובטוחים, ובמהלך שעות היום רב הצחוק המתגלגל של הקטנטנים עם אירינה והצוות העובד לצידה. אירינה מודעת לחשיבות מילוי הצרכים התזונתיים הנכונים לילדי הגיל צעיר, ולפיכך מבקשת עבור כל ילד מקבוצתה את אשר נדרש לו לפי הבנתה. אירינה שוקדת על הקניית הרגלים נכונים, עוקבת אחר החיבורים הראשוניים המתהווים בין ילדי הקבוצה ומתווכת בניהם לצורך הקניית כישורי חברות מתגמלים. לצד כל אלה אירינה מודעת לחששות ההורים המשאירים את יקיריהם בידי זרים. מדווחת ומרגיעה ככל שניתן לה. היא מאד קשובה לצורכי ההורים המודאגים.

אבישג

בגן רוחלה לסירוגין מזה כעשור.

לאחר סיום תואר ראשון בפילוסופיה וספרות. אבישג עתידה להתחיל לימודים במסגרת תוכנית להסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך בשנת הלימודים הקרובה. בשנים האחרונות צברה נסיון בניהול צוותי עבודה. ולאחר הכרות עם תחומי עיסוק אחרים הגיעה להחלטה כי העבודה עם ילדי הגיל הרך היא התשוקה האמיתית שלה. אבישג ממלאת את תפקיד הסייעת האחראית בקבוצת בני 2-4 , מזה שנה שנייה בקבוצת אבטיח. בתיאום ובכפוף לגננת הקבוצה היא מנהלת את פעילות שעות אחר הצהריים בגן. אבישג מכירה היטב את ילדי הקבוצה , ויודעת לתת את המענה המתאים לכל פרט בקבוצה. הפנייה שלה אל הילדים מאד עוטפת ואמפתית, כמוגם דאגתה לרווחתם בכל שעות השהייה שלה איתם. הילדים אוהבים להיות בקרבתה ונהנים וההרפתקאות אותם היא מייצרת עבורם. בתיווכה של אבישג הילדים שותפים לחדוות העשייה בגן, היא מעודדת אותם ליזום ולפתח את משחקיהם בתחומי הדעת השונים.

צוות מסייע

בנוסף לצוות הקבוע הגן מסתייע בצוות משלים , הכולל מטפלות מחליפות קבועות המשלימות את הימים החופשיים ואת ימי ההיעדרות הבלתי צפויים של הצוות הקבוע. כמו כן משמשות ככוח עזר בתחילת השנה ועד תום תקופת ההסתגלות. בנוסף מסתייע הגן במורים מקצועיים חיצוניים בנושא מוסיקה וספורט.

רויטל

 אם ל-3 מורה למוסיקה בגן רוחלה משנת 1997 בוגרת ביה"ס למוסיקה רימון. מתמחה בחינוך המוסיקלי לגיל הרך. מורה ומעשירה גננות ומורות למוסיקה. במסגרת משרד החינוך והמכללות להוראה . חייכנית שחקנית סבלנית ורקדנית יוצרת מקורית בעלת הקול המדהים נאהבת ונערצת על ידי ילדי הגן, שמה הולך לפניה בקרב מורי החינוך המוסיקלי לילדי הגן. מעשירה את הילדים בידע המוסיקלי הנרחב אותו מגישה בנועם וברגישות אין סוף לתהליכים הפנימיים אותם חווה כל ילד בתחום קסום זה של השפה המוסיקלית, כפי שמביאה אותה רויטל. הצוות יחד עם הילדים לומדים בכל מפגש עוד נתח מעולמו הנפלא של הזמר והצליל. לומדים לעשות שימוש בהקשבה למקצבים וחיקויים. כמו כן לומדים להקשיב לקצב הפנימי בכל אחד מאתנו. ילדי הגן מצפים לה פעמיים בשבוע וצמאים לגלות מה הביאה הפעם רויטל בתוך הסל??