גלריות >>

התינוקייה

התינוקייה מונה לכל היותר 8 ילדים עד גיל שנה , בתמיכתן ותיווכן של שתי מטפלות מנוסות, חמות ואחראיות המעניקות לתינוקות הרכים את המפגש החיובי הראשון עם מסגרת חינוכית מחוץ לבית.
חשוב לנו מאד שחוויה זו תהיה עוטפת בשמיכת ביטחון רכה, ותבטיח קרקע יציבה ופורייה, להמשך התפתחותו הבריאה והתקינה של התינוק.

צוות התינוקייה רגיש ומבין את הצרכים השונים והמשתנים של ילדי הקבוצה ומתאים את יחסו לכל ילד ולצרכיו הייחודיים.
מרחב התינוקייה  מוגן ומותאם לצורכיהם של הפעוטות. מפאת הפערים ההתפתחותיים המאפיינים קבוצת גיל זו עיקר הפעילות מתרחשת תוך התיחסות אישית ופרטנית. כל מטפלת מתמחה בתחום המייחד אותה ואת אופי הפעילויות שהיא מביאה לקבוצה כגון התנסות במגע עם חומרים,  ספרי ילדים , תנועה ומוסיקה.
ילדי התינוקייה  נהנים מבילוי בחצר המרווחת של השמורה רק להם ונפרדת מהחצר המשמשת את ילדי יתר הקבצות. הפרדה זו מאפשרת יציאה כמעט חופשית (בזחילה) מתוך הכיתה אל החצר הבטוחה והמוגנת. התינוקות מבלים בחצר כשעה וחצי ביום .

הילדים נהנים ממפגשים המלווים בשירה ותנועות ידיים, יחד עם , תנועה וחומרים ויזואליים המצטרפים לחגיגה רב חושית . בנוסף נעזר הצוות בובות תיאטרון , בובות ידיים ואביזרי עזר אטרקטיביים.
ילדי התינוקייה מתנסים מדי יום באתגרים מוטוריים שונים
האזנה למוסיקה או שמיעת סיפור - כמו משחקי ההרכבה השונים - מהווים חלק בלתי נפרד מפעילויות התינוקייה.

לכל תינוק סדר יום המותאם לו והנערך בשיתוף עם הוריו. זאת בכדי לאפשר רצף ושמירה על סדר יום ממשיך וזורם בין הבית לגן. דבר שיאפשר לילד לכוון את השעון הביולוגי  אשר כל כך דרוש לו בשנת החיים הראשונה. במהלך שנת החיים הראשונה מנוהל בגן סדר יום כתוב לכל תינוק ובו נשתדל לשמור על סדר יומו. בנוסף יאפשר הדבר להוריו להתעדכן בסופו של כל יום באשר למה שחווה תינוקם במשך זמן העדרם.